Η Διεύθυνση και το εκπαιδευτικό προσωπικό των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΙΤΟΝΑ συγχαίρουν τους μαθητές και τις μαθήτριες των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων των Δημόσιων και Ιδιωτικών Δημοτικών Σχολείων από όλη την Ελλάδα, την Κύπρο και τη Γερμανία που διακρίθηκαν στον 26ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ανάγνωσης Παιδικού Λογοτεχνικού Βιβλίου «ΒΙΒΛΙΟΔΡΟΜΙΕΣ 2024».
Οι καλοκαιρινές διακοπές ξεκίνησαν στα Εκπαιδευτήρια ΓΕΙΤΟΝΑ με τον πιο όμορφο και διασκεδαστικό τρόπο!
Τα παιδιά έζησαν αξέχαστες στιγμές κάνοντας καθημερινά κολύμβηση στην πισίνα του σχολείου μας, παίζοντας παιχνίδια με νερό στον κήπο μας, κάνοντας βόλτα με τα ποδήλατο παρέα με τους φίλους και τις δασκάλες τους. Α) Κατάθεση Μηχανογραφικών Δελτίων, Β) Βεβαίωση Συμμετοχής, Γ) Κατάθεση Μηχανογραφικού για Κύπρο9/7/2024
Α. Υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου (Μ.Δ.) για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση και Παράλληλου Μηχανογραφικού Δελτίου (Π.Μ.Δ.) για εισαγωγή σε Δημόσιες Σ.Α.Ε.Κ. (πρώην Ι.Ε.Κ.), έτους 2024
Από το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού ανακοινώνεται ότι οι διαδικασίες για την υποβολή των Μηχανογραφικών Δελτίων (Μ.Δ. και Π.Μ.Δ) έτους 2024 διαρκούν από την Τρίτη 9-7-2024 μέχρι και την Πέμπτη 18-7-2024 και ώρα 24:00. Με ιδιαίτερη χαρά και υπερηφάνεια ανακοινώνουμε ότι οι μαθητές και οι μαθήτριες των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΙΤΟΝΑ επέτυχαν, σε σχέση με τον πανελλαδικό μέσο όρο, πολύ υψηλές βαθμολογίες στις Πανελλαδικές Εξετάσεις. Οι σημαντικές επιδόσεις των υποψηφίων μας έρχονται ως φυσική συνέπεια της συστηματικής προσπάθειάς τους, όχι μόνο κατά το τελευταίο αλλά και καθ' όλα τα έτη σπουδών που προηγήθηκαν.
Η Διεύθυνση και το εκπαιδευτικό προσωπικό των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΙΤΟΝΑ συγχαίρουν όλους τους μαθητές και όλες τις μαθήτριες των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων των Δημόσιων και Ιδιωτικών Δημοτικών Σχολείων από όλη την Ελλάδα, την Κύπρο και τη Γερμανία που συμμετείχαν στον 26ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ανάγνωσης Παιδικού Λογοτεχνικού Βιβλίου «ΒΙΒΛΙΟΔΡΟΜΙΕΣ 2024».
Οι μαθήτριες του Σχολείου μας Καλημέρη Ολυμπία και Καλημέρη Αλεξία, αθλήτριες της Λέσχης Οπλομαχίας Βάρης, κατέλαβαν την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στο ομαδικό του ξίφους μονομαχίας, στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νέων Γυναικών U-20.
Η μαθήτρια του Σχολείου μας Κανελλάκη Παρασκευή, κατέκτησε στην κατηγορία Εφήβων για πρώτη φορά τον τίτλο της Πρωταθλήτριας με τον Alvaro Mongrenier. Το πανελλήνιο πρωτάθλημα υπερπήδησης εμποδίων έγινε στη Θεσσαλονίκη στις 26-30 Ιουνίου 2024.
Η Διεύθυνση και το Εκπαιδευτικό Προσωπικό των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΙΤΟΝΑ συγχαίρουν όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες του Δημοτικού που συμμετείχαν σε διαγωνισμούς κατά το σχολικό έτος 2023-24. Στους πίνακες παρουσιάζονται τα ονόματα των διακριθέντων μαθητών.
|
Κατηγορίες
All
Αρχείο
July 2024
|